مامای همراه شما / پرگ

تخم مرغ در دوران بارداری

تخم مرغ در دوران بارداری

درباره ی اهمیت تغذیه ی مناسب در «دوران بارداری» قبلا صحبت کرده ایم. شاید خیلی از «مادران باردار» ارزش تغذیه ای خوراکی های مختلف را ندانند و رژیم غذایی آن ها سلیقه ای باشد. ما در این مقاله مصرف تخم مرغ را در این دوران مورد بررسی قرار داده ایم.

طب سنتی سفیده تخم‌مرغ را دارای طبیعتی سرد و تر و زرده تخم‌مرغ را دارای طبیعتی معتدل تا گرم و تر و خود تخم‌مرغ خام را معتدل می‎داند. خواص_تخم‎مرغ تخم‌مرغ منبع غنی از کولین است که در زرده آن موجود بوده و ماده‎ای موثر در جلوگیری از تاثیر مخرب هورمون استرس بر روی جنین است.

متخصصان طب سنتی می‎گویند تخم‌مرغ آب‌پز نیم‌عسلی معتدل تا گرم است و تخم‌مرغ آب‌پز کامل گرم و تر است. همچنین نیمرو یا تخم‌مرغ سرخ‌شده در روغن دارای طبیعتی گرم و خشک است.

همچنین زرده تخم‎مرغ حاوی پروتئین و آهن است، اما آهن آن در مقایسه با آهن گوشت از قابلیت جذب کمتری برخوردار است.

مصرف تخم‎مرغ در بارداری به جهت حساسیت‎زا بودن برای خانم‎های باردار خطرناک است. زیرا غذاهای خام و پخته نشده به خصوص تخم‌مرغ ممکن است حاوی salmonella (سالمونلا) باشد که خطرات زیادی را برای جنین و مادر به دنبال دارد. بنابراین، باید از خوردن برخی غذاها مثل سس‎ها و بستنی‎ها، خمیر شیرینی و تیرامیسو و… که حاوی تخم‎مرغ خام هستند بپرهیزید. خانم‌های بارداری که زمینه ابتلا به آلرژی دارند، باید طی بارداری مصرف مواد غذایی حساسیت‌زا چون تخم‌مرغ را به حداقل برسانند. همچنین دوری از اضطراب و هیجان برای مادران، در زمان بارداری ضروری است، چراکه استرس امکان بروز حساسیت را بیشتر می‌کند….

برچسب ها: ,

Back to top