تهوع حاملگی

تهوع «حاملگی» از شایع ترین موارد در «بارداری» است که به وفور دیده شده است در میان «زنان باردار» اتفاق می افتد. در این مقاله درباره ی  تهوع در این دوران توضیحات بیشتری داده ایم و برخی توصیه های مفیدی نیز کرده ایم که می تواند کاربردی باشد.

در صورتی که استفراغ به افراط باشد و یا ترس از سقط شدن وجود داشته باشد و همچنین مدّت حاملگی از چهار ماه گذشته باشد باید به حبس آن کوشید.

توصیه‌های زیر می تواند در کاهش علائم موثر باشد:

ـ میوه به را در فویل پیچیده و در فر پخته، بعد از غذا مصرف کند؛

ـ رب انار همراه با کمی نعناع خشک که روی آن پاشیده‌اند اگر در دهان کمی نگه دارند مفید است؛

ـ مصرف رب سیب و رب به قبل و بعد از غذا؛

ـ مصرف غذاهای روزانه در وعده‌های بیشتر و با حجم کم؛

ـ پرهیز از بوهای شدید و تحریک کننده؛

ـ پرهیز از غذاهای چرب، سرخ کرده و پر ادویه؛

ـ مالش دادن دایم دست‌ها و پاها؛

ـ فرد سرد مزاج، چای زنجبیلی و فرد گرم مزاج، آب انار بنوشد؛

ـ پیاده روی ملایم.

آیا تهوع بر روی جنین تأثیر دارد؟

تهوع خفیف و استفراغ گه گاهی که معمولاً در بیماری صبحگاهی وجود دارد تا زمانیکه مادر غذا را تحمل کند و مقادیر زیاد مایعات بنوشد، تهدیدی برای سلامتی جنین نیست. از این گذشته، جنین در عمده زمان سه ماهه اول، آنقدر کوچک است که به کالری چندانی نیاز ندارد. اگر مادر نتواند یک رژیم غذایی متعادل داشته باشد، بد نیست که مولتی ویتامین مصرف کند. اگر آهن تهوع را بدتر می کند، بهتر است از مولتی ویتامین هایی استفاده شود که دوز آهن آنها کم بوده و یا آهن نداشته باشند.

عدم افزایش وزن مادر در سه ماهه اول معمولاً اشکالی ندارد البته تا زمانیکه ناشی از غذا نخوردن نباشد و مایعات به اندازه کافی مصرف شود. اشتهای مادر پس از گذشت این زمان بازگشته و وزنش افزایش خواهد یافت.