خطرات خم شدن زیاد در بارداری

«دوران بارداری» دورانی است که باید بسیار مراقب بود و به توصیه های سلامتی در این باره بسیار توجه کرد. در این مقاله درباره ی خطرات خم شدن زیاد در این دوران توضیحات مفیدی را ارائه کرده ایم که دانستن آن می تواند بسیار مفید باشد.

در حالی که ممکن است برخی زنان حامله با شنیدن این موضوع که خم شدن در دوران بارداری، به جنین داخل رحم صدمه می زند، بسیار تعجب کنند، اما این نکته مهم را به یاد داشته باشید که طبیعت بدن زنان باردار، سیستم زیرسازی فوق العاده امنی را برای رشد جنین داخل رحم فراهم می کند. همچنین، مایع آمنیوتیک موجود در کیسه آب مادر باردار به جنین داخل رحم او اجازه می دهد تا به راحتی بازوها و پاهای خود را حرکت داده و با تنفس کردن و جنب و جوش، تلنگری به اطراف دیواره رحم مادر خود وارد کند. البته، فراموش نکنید که وجود این حالت در داخل رحم به جنین کمک می کند تا موقعیت خود را هم به راحتی تغییر دهد، اما خم شدن بیش از حد مادران در دوران بارداری به هیچ وجه خوب نبوده و می تواند سلامت نوزاد متولد نشده را تحت تاثیر قرار دهد.

دندان درد یکی از عوارض بارداری محسوب میشه که بیشتر مادران رو درگیر میکنه، مسکن های بی ضرر برای دندان درد در دوران بارداری را بهتر است بشناسیم.

چرا زنان باردار باید از خم شدن بر روی زمین خودداری کنند؟

خم شدن آرام و کم مادران در دوران بارداری به جنین داخل رحم این افراد هیچ صدمه ای نمی زند، با این حال ممکن است رشد جنین داخل رحم را کمی دشوار کرده و مشکلاتی برای او به وجود آورد. حتی در برخی موارد، خم شدن بیش از حد زنان باردار ممکن است خطر ابتلا به برخی بیماری های دوران بارداری را افزایش داده و باعث بروز ناراحتی های دیگر در بدن خود مادر و جنین داخل رحم او شود. در ادامه این مقاله، شما را با خطرات خم شدن بیش از حد زنان در دوران بارداری که می تواند برای خود مادر و جنین داخل رحم او خطرناک باشد، آشنا خواهیم کرد. مهم ترین این موارد عبارتند از:

بروز سرگیجه با خم شدن بیش از حد زنان در دوران بارداری:

به عنوان یک زن حامله یادتان باشد که خم شدن بیش از حد در این دوران حساس می تواند باعث افزایش جریان خون به سر شما شده و بروز سرگیجه را به دنبال داشته باشد. بروز این حالت هم می تواند به از دست دادن تعادل و یا آگاهی زنان باردار منجر شده و سبب افتادن و آسیب دیدن آن ها شود. این اتفاقات هم ممکن است تاثیرات منفی زیادی بر روی جنین داخل رحم مادر باردار گذاشته و سلامت او را تحت تاثیر قرار دهد.

افزایش خطر سقوط کردن زنان باردار:

بزرگ ترین خطری که هنگام خم شدن زنان حامله را تهدید می کند، خطر افتادن و یا سقوط کردن است. ثابت شده است که سقوط کردن و زخمی شدن شکم زنان در دوران بارداری می تواند برای خود مادر و جنین او بسیار خطرناک باشد، چون بروز این مشکل باعث جدا شدن زودرس جفت از دیواره رحم زنان باردار شده و منجر به خونریزی واژینالی و یا در مواردی، سبب سقط جنین می شود. البته، فراموش نکنید که خطر خم شدن و افتادن مادران برای جنین در سه ماهه سوم از دوران بارداری ده برابر افزایش می یابد، چون در این دوره دیواره رحم نازک تر شده است. در نتیجه، ممکن است سر نوزاد به لگن مادر وارد شده و آسیب ببیند.

وارد شدن فشار بیش از حد به ستون فقرات زنان باردار با خم شدن زیاد:

با توجه به برآمدگی شکم، که با بزرگ شدن جنین در دوران بارداری به وجود می آید، مرکز گرانش و ثقل بدن مادر در دوران بارداری تغییر می کند. بنابراین، خم شدن زیاد به جلو و سپس تکیه دادن به عقب باعث وارد شدن فشار بیش از حد به ستون فقرات این افراد شده و آسیب زیادی به بدن مادران باردار وارد می کند. همچنین، قرار گرفتن زیاد زنان باردار در این حالت می تواند سبب ضعیف شدن رباط های بدن این افراد گردد، که این مشکل در دوران بارداری همه زنان بسیار شایع است.

خم شدن زیاد زنان در دوران بارداری، منجر به بروز مشکل سوزش سر دل در این افراد می شود:

همانطور که می دانید خم شدن بیش از حد زنان در دوران بارداری سبب افزایش استرس این افراد شده و سوزش سر دل را که یک مشکل شایع در دوران بارداری است، تشدید می کند. در واقع، قرار گرفتن زیاد مادران باردار در این حالت می تواند منجر به رفلکس اسید معده شده و سوزش سردل را به دنبال داشته باشد. همچنین، این حالت می تواند آروغ زدن و احساس سوزش در لوله های عبور مواد غذایی را به دنبال داشته و طعم نامطبوعی را در دهان زنان باردار ایجاد کند.