سمنو یک مولتی ویتامین در بارداری

کمتر درباره ی خواص سمنو در «بارداری» شنیده ایم. شاید تنها چیزی که از سمنو میدانیم آن است که از آن به عنوان یکی از سین های سفره هفت سین استفاده می شود. در این مقاله از دید یک کارشناس تغذیه به معرفی بیشتر این خوراکی خوشمزه پرداخته ایم.

یک کارشناس تغذیه درباره فواید سمنو گفت: سمنو از جوانه گندم و آرد کامل گندم تهیه می شود که بدون اضافه کردن مواد شیرین کننده دارای طعم شیرین است.

دکتر شلیله بیان کرد: همچنین پروتئین موجود در دانه ها از جمله گندم  در حین جوانه زدن قابلیت جذب بهتری پیدا می کند.

همچنین وی افزود: ویتامین E اسید فولیک یکی از ویتامین هایی است که به مقدار قابل توجهی در سمنو موجود است و با توجه به این که در بارداری نیاز به اسید فولیک افزایش می یابد مصرف سمنو یکی از مواد غذایی مناسب برای این دوران محسوب می شود زیرا فولات در سنتز ماده ژنتیکی سلول‏ های در حال تقسیم، سنتز پروتئین، رشد و تکامل جنین نقش دارد.

این کارشناس تغذیه تصریح کرد: سمنو همچنین حاوی مواد معدنی مهمی از جمله  فسفر، روی، سلنیوم و پتاسیم است، روی ماده معدنی است که در عملکرد صحیح سیستم ایمنی، رشد کودکی و دوران بلوغ نقش دارد و سلنیوم ماده ای است که ویژگی آنتی اکسیدانی دارد و پتاسیم در تحریک ‏پذیری، انتقال و تولید انرژی مفید است.

وی در پایان گفت: جوانه ها از جمله جوانه گندم، دارای مقدار قابل توجهی فیبر و آب  هستند که مصرف منظم آن ها مانع بروز یبوست می شود، ضمن این که سمنو سرشار از انر‍ژی هم هست به همین دلیل یکی از بهترین انتخاب های غذایی به ویژه در وعده صبحانه برای کودکان و نوجوانان است