مامای همراه شما / پرگ

اقدام برای بارداری

اقدام برای بارداری و بچه‌دار شدن یکی از زیباترین تصمیماتی است که زوجین با مشورت همدیگر می گیرند و بوسیله آن پایه های خانواده مستحکم می شود. اما همانطور که می دانید قبل از بارداری باید طرفین آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانند این دوران هیجان انگیز را به خوشی در کنار هم طی نمایند. بر این اساس اقداماتی وجود دارد که قبل از بارداری انجام دادن آنها بسیار ضروری می باشد که در صورت رعایت کردن آن ،می توان از بروز مشکلات زیادی در دوران بارداری پیشگیری نمود. یکی از ضروری ترین این اقدامات قطع نمودن داروهای ضدبارداری، مراجعه به پزشک زنان، بررسی سلامت جسمی، واکسیناسیون و … می باشد.

اقدامات ضروری قبل از بارداری

باید توجه داشته باشید که رسیدن به تصمیم واجد برای باردار شدن بسیار مهم و حائز اهیمت می باشد. بنابراین قبل از اینکار زوجین باید با یکدیگر گفتگو کرده و به یک نتیجه کلی در اینباره برسند.. برای بچه‌دار شدن باید شرایط زندگی و وضعیت اقتصادی در حد قابل قبولی باشد. از طرف دیگر رابطه عاطفی میان زن و شوهر باید محکم باشد و مسائل و اختلافات میان آن‌ها حل شده باشد. برخی از خانواده‌ها به اشتباه فکر می‌کنند که بچه عاملی برای حل اختلافات میان زن و شوهر است در حالی که بعد از تولد نوزاد، دغدغه‌ها نه تنها کمنر نمی شود بلکه به مراتب بیشتر هم می شود. بنابراین توصیه می شود قبل از بارداری مشکلات میان خود را حل کرده و سپس برای آن اقدام نمائید.

محاسبه دوره تخمک گذاری

دوره تخمک گذاری با توجه به چرخه قاعدگی محاسبه می‌شود. این چرخه در خانم‌ها متفاوت می باشد.باید توجه داشته باشید که این دوره از ۲۱ روز شروع می‌شود و تا ۳۵ روز ادامه پیدا می‌کند. برای مثال اگر دوره قاعدگی ۲۸ روزه باشد، تقریبا ۱۴ روز قبل از شروع پریود بعدی، تخمک گذاری انجام می‌شود. امکان بارداری در روز پانزدهم چرخه بسیار زیاد است و تا روز بیست و پنجم شانس بارداری به صفر می‌رسد.

ضرورت قطع مصرف داروهای ضد بارداری

یکی از دغدغه های اساسی، که بیشتر خانم ها که از قرص های ضد بارداری استفاده می‌کنند اینست که چه مدت طول می کشد تا تاثیر قرص‌ها از بین برود؟ پاسخ اینست که بدن هر شخصی عملکرد متفاوتی برای داروهای ضدبارداری دارد..در برخی از افراد بلافاصله بعد از قطع قرص، امکان بارداری وجود دارد و در برخی از افراد تا ماه‌ها طول می‌کشد که تخمک گذاری به حالت نرمال برگردد. اما به هرحال اولین قدم برای اقدام به باردار شدن قطع قرص های صدبارداری می باشد. در نظر داشته باشید که قرص های ضدبارداری ، هیچ ضرری برای فرد ندارد و همچنین هیچ تاثیری بر روی بارداری و نوزاد نخواهد گذاشت.

اقدام برای بارداری

اقدامات بسیار مهم قبل از اقدام برای بارداری

توصیه می‌شود که قبل از بارداری اقداماتی را انجام دهید تا از سلامت بارداری خود مطمئن شوید. این اقدامات به شرح زیر می باشند.

  • شروع مصرف ویتامین و مکمل
  • تغذیه مناسب و ورزش
  • انجام معاینات پزشکی
  • مراجعه به پزشک زنان
  • بررسی واکسیناسیون
  • ترک الکل، سیگار و مواد مخدر
  • اطمینان از سلامت دهان و دندان

تجربیات خود را درباره بارداری و اقدامات قبل از بارداری با ما در میان بگذارید.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top