مامای همراه شما / پرگ

تاثیر منفی آلودگی هوا بر جنین

تاثیر منفی آلودگی هوا بر جنین

امروزه یکی از مشکلات اساسی پیش روی بشر، آلودگی هواست که تبعات بسیار بدی برای انسان ها دارد. «مادران  باردار» در «دوران بارداری» خود در برابر آلودگی هوا بسیار آسیب پذیر تر هستند و در این مقاله می خواهیم درباره ی نتایج یک بررسی صحبت کنیم که نشان می دهد آلودگی هوا می تواند تبعات منفی برای سلامت «جنین» داشته باشد.

 نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، آلودگی هوا می‌تواند تبعات منفی برای سلامت جنین داشته باشد و موجب ایجاد نقایصی در تولد شود.

به گفته پژوهشگران، زنانی که درست قبل یا بعد از بارداری در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند، با احتمال داشتن نوزادی با نقایص تولد روبرو هستند.

دکتر امیلی دی فرانکو، سرپرست تیم تحقیق از مرکز پزشکی بیمارستان کودکان سینسیناتی اوهایو، در این باره می‌گوید: «به نظر می رسد بدترین زمان قرارگیری در معرض آلودگی هوا یک ماه قبل و بعد از بارداری است».

وی در نشست خبری بیمارستان افزود: «تلاش‌های بهداشت عمومی باید همچنان بر اهمیت کاهش قرارگیری جمعیت در معرض آلاینده‌های مضر موجود در هوا باشد.»

پژوهشگران باور دارند، خطر تولد زودرس و وزن کم هنگام تولد، در مناطقی که آلودگی هوا بیشتر است، بسیار بیشتر و حدود سه برابر مناطقی‌ست که آلودگی کمتری دارند؛ همچنین خطر مرگ و میر نوزادان نیز در مناطق آلوده چهار برابر می‌شود.

نویسندگان این مقاله خاطرنشان کردند، نقایص مادرزادی هنگام تولد شامل نقایص در قلب و شکاف در لب یا کام دهان هستند که بر ۳ درصد کل تولدها در ایالات متحده آمریکا تأثیر می‌گذارند.

این گزارش ۱۱ دسامبر در مجله کودکان منتشر شد.

برچسب ها: , ,

Back to top