مامای همراه شما / پرگ

دانستنی های لازم برای دوران بارداری در تابستان

بارداری در تابستان تنها به این مورد که فرد باردار دچار گرمازدگی و بی حالی شود مربوط نمی‌شود و بارداری در تابستان می تواند خطرات جدی را به وجود بیاورد و برای همین اکثر پزشکان به مادران باردار هشدار می دهند که تا جایی که می تواند در هوای گرم و در معرض تابش نور مستقیم خورشید خود را قرار ندهند چرا که این کار خطرات جبران ناپذیری را هم برای خودشان و هم برای جنین درون شکمش را به وجود می‌آورد.

بارداری در تابستان
بارداری در تابستان

زایمان زودرس، یکی از خطرهای بارداری در تابستان

در تابستان یکی از انواع خطرهایی که می‌تواند مادر باردار تهدید نماید این است که به دلیل بالا رفتن دمای بدن به صورت غیر طبیعی در هفته های اول بارداری امکان تولد نوزاد نورس افزایش می یابد. تجربیات نشان داده که زمانی که دمای بدن زن باردار افزایش می یابد و آنها اصطلاحاً دچار هایپرترمیا می‌شوند این زنان بیشتر مستعد تولد نوزاد ناقص و یا با نقص نخاعی هستند.

کم آبی بدن یکی از خطرهای بارداری در تابستان

فردی که باردار است بدنش در طول دوران بارداری دچار تغییراتی می شود که از این میان می توان به نحوه عملکرد بدن و کنترل دمای آن اشاره کرد. به همین دلیل فرد باردار ممکن است به راحتی نسبت به زمانی که باردار نبوده دچار کم آبی در بدن خود شود و خیلی سریع علائم ناشی از کم آبی را بروز دهد.کم آبی بدن شامل علائمی است از جمله سرگیجه و سبکی سر و در صورتی که به این علائم توجه نشود و میزان این علائم زیاد شود ممکن است فردی که دچار کم آبی شده کنترل خود را از دست داده و به زمین بخورد و این مسئله برای یک خانم باردار بسیار خطرناک می باشد.

خطرات بارداری در تابستان

 برای جلوگیری ازخطرهای بارداری درتابستان به اندازه کافی آب بنوشید

محققان توصیه می‌کنند که خانمهای باردار در روزهای گرم فصول گرم سال حداقل روزانه ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب بنوشند. همچنین خانم های باردار میتوانند در زمانی که احساس گرمای شدیدی در بدن خود کردند با استحمام کردن و یا مصرف و نوشیدن نوشیدنی های سرد دمای بدن خود را کاهش داده و از انواع خطر های بارداری در تابستان جلوگیری نماید.

برچسب ها: ,

Back to top