مامای همراه شما / پرگ

مصرف آب در دوران بارداری

مصرف آب در دوران بارداری

آب یکی از نیاز های اصلی هر انسان می باشد و بدن ما بدون آب چند روز بیشتر دوام نمی آورد. در «دوران بارداری» تاکید فراوانی بر مصرف آب شده است. در این مقاله این موضوع را بیشتر بررسی کرده ایم و به برخی سوالات مختلف در این زمینه پاسخ داده ایم.

نوشیدن آب، توصیه اکید متخصصان برای تضمین سلامتی در تمام دوران زندگی است. دوران بارداری یکی از مهمترین دورانی است که نوشیدن آب در آن باید مورد توجه قرار گیرد.

متخصصان توصیه می کنند زنان در این دوران پنج تا شش لیوان آب در روز بنوشند.بطور کلی مصرف مایعات در دوران بارداری از دی هیدراته شدن و بروز مشکلاتی مانند سردرد، بی حوصلگی و خستگی پیشگیری می کند.

در تحقیقی که روی ۱۵۰۰ زن باردار انجام شد روشن شده است زنانی که در دوران بارداری هنگام صبح، یک لیوان آب می نوشیدند عوارض ناشی از بارداری مانند حالت تهوع، استفراغ، سردرد و افسردگی در آنان به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

همچنین در این زنان میزان ابتلا به یبوست در این دوران به مقدار زیادی کم می شود.

باید توجه داشت میزان آب مصرفی در این دوران باید کافی باشد زیرا نوشیدن آب زیاد در این دوران خطرناک است و باعث ایجاد اختلال در خون و کاهش غلظت سدیم در خون می شود که این مسئله احتمال ورم مغز را افزایش می دهد.

برچسب ها: , ,

Back to top