مامای همراه شما / پرگ

میوه های تابستانی در بارداری

میوه های تابستانی در بارداری” و مصرف آنها می‌تواند برای خانم‌های باردار بسیار مفید باشد. خانم های باردار باید توجه داشته باشند که در رژیم غذایی خود از مصرف به اندازه میوه ها و سبزیجات مفید غافل نشوند چرا که این مواد هم برای سلامت خودشان و هم برای سلامت کودکشان بسیار مفید خواهد بود. علم تغذیه و تناسب اندام همانطور که از اسمش پیداست علم تعادل می باشد و در مورد میوه ها نیز همین مورد صدق می‌کند چرا که نمی‌توان گفت کدام میوه برتری و کیفیت بالاتری نسبت به دیگری دارد و در حالت کلی توصیه می شود که خانم های باردار از تمام میوه های موجود در فصل تابستان به صورت متنوع استفاده کنند و در طول روز به طور میانگین ۵ الی ۷ مرتبه میوه و سبزی‌های تازه و صیفی جات را به صورت متنوع مصرف کند. همانطور که همه ما میدانیم در فصل تابستان میوه ها و سبزیجات و صیفی جات در رنگ ها و غذاهای لذیذ مختلف وجود دارد که از این میان میتوان به : هلو ، زردآلو، شلیل، توت فرنگی و گوجه سبز و غیره اشاره کرد.

میوه های تابستانی در دوران بارداری

میوه های تابستانی در دوران بارداری

استفاده از میوه های تابستانی دربارداری

از انواع میوه های تابستانی در بارداری که در فصل گرم سال یعنی تابستان وجود دارد می توان به اندازه و در حد تعادل و در وعده‌های مختلفی استفاده کرد همانطور که قبلا نیز اشاره شد میوه های تابستانی در بارداری نسبت به همدیگر دارای صفت بدتر یا بهتر نیستند.

استفاده از میوه های تابستانی در دوران بارداری

 استفاده از تمامی با به صورت ترکیبی و همچنین سبزیجات و صیفی جات می تواند برای سلامت مادر باردار و کودکش بسیار مفید باشد. همچنین پزشکان و کارشناسان معتقدند که خانم‌های باردار در دوران بارداری خود بهتر است که از مصرف یک نوشته خاص به شکل زیاد خودداری کنند و همانطور که قبلا گفته شد از مصرف تمامی میوه های تابستانی در بارداری به صورت ترکیبی در حدود ۵ الی ۷ بعد در روز به صورتی که هم در وعده صبحانه و هم در وعده ناهار و هم در وعده شام و یا در میان وعده های دیگر وجود داشته باشد استفاده نمایند. درصورتی که خانم‌های باردار به نکاتی که در این مطلب گفته شد به صورت دقیق عمل کند هیچ گونه مشکلی در ازای مصرف میوه‌ها و سبزیجات و صیفی جات موجود در فصل تابستان برای آنها به وجود نخواهد آمد.

برچسب ها:

Back to top