مامای همراه شما / پرگ

نشستن صحیح در دوران بارداری

نشستن صحیح در دوران بارداری

نحوه ی صحیح نشستن در «دوران بارداری» می تواند در پیشگیری از بیماری ها موثر باشد. کمردرد یکی از مشکلات مختلف «خانم های باردار» است که در این مقاله درباره ی این موضوع و راهکارهای آن صحبت کرده ایم. عمل کردن به توصیه های گفته شده می تواند در بهبود وضعیت مادرانی که از کمردرد رنج می برند، موثر باشد.

رئیس انجمن علمی مامایی ایران گفت: کمردرد یکی از علائم شایع بارداری است و لزوم شرکت در کلاس‌های اصلاح وضعیت موجب می‌شود زنان این دوران را با سلامتی بیشتری پشت سر بگذارند. 

توصیه می‌شود زنان باردار شاغل، از پشتی استفاده کنند
ناهید خداکرمی اظهار داشت: با افزایش رشد رحم به اندام‌های تحتانی فشار وارد شده و انحنا یا گودی کمر بیشتر می‌شود که این موضوع می‌تواند موجب کمردرد بارداری شود.

بهتر است زنان باردار در کلاس‌های اصلاح وضعیت که از یکی از کلاس‌های آمادگی دوران بارداری است شرکت کنند و به یادگیری نحوه نشستن و ایستادن در موقعیت‌های مختلف بپردازند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره نحوه نشستن زنان باردار در اداره گفت: بهتر است زنان باردار در تمام مدتی که پشت میز خود هستند صاف بنشینند و از بالشی کوچک برای تکیه دادن استفاده کنند. 

سفتی شکم در بارداری 
سفتی شکم ممکن است علامت انقباض رحمی باشد و اگر بیش از ۳۰ ثانیه طول بکشد و قطع و وصل شود باید فرد باردار برای بررسی انقباضات رحمی به ماما یا پزشک زنان مراجعه کنند.

بهترین روش این است که
در کلاس‌های اصلاح وضعیت شرکت کنند زیرا کمردرد به مرور زمان تشدید می‌شود و مشکلاتی برای آنها ایجاد می‌کند.

برچسب ها: , ,

Back to top