مامای همراه شما / پرگ

پاپایای نارس خطر سقط را زیاد می‌کند

پاپایای نارس خطر سقط را زیاد می‌کند

از خواص برخی میوه ها زیاد برایتان گفته ایم اما بدانید که هر مصرف هر میوه ای در «بارداری» توصیه نمی شود. پاپایا نیز از جمله خوراکی هایی است که «مادران باردار» باید از مصرف آن پرهیز کنند. در ادامه بیشتر از خوراکی های ممنوعه در این دوران گفته ایم.

اگر شما باردار هستید و یا می خواهید باردار شوید نباید پاپایای نارس بخورید. مصرف بیش از حد پاپایای خام یا نیمه رسیده باعث سقط جنین می شود. پاپایای خام غنی از لاتکس است و می تواند باعث انقباضات رحمی شود. در دوران بارداری نباید سالاد و سوپ پایای سبز و مکمل های دارای آنزیم پاپائین را مصرف کنید. با توجه به اینکه هنوز اثرات پاپایای رسیده بر زنان باردار مشخص نیست از خوردن پاپایای رسیده نیز پرهیز کنید.

میوه هایی مانند انبه، آناناس و انگور:

هرچند خوردن میوه در هر شرایطی به خصوص دوران بارداری بسیار مفید میباشد، اما خوردن انبه، آناناس و انگور با وجود سرشار بودن از ویتامین و مواد مغذی در این دوران بارداری توصیه نمیگردد. انگور طبع بسیار گرمی دارد و باید از مصرف آن در سه ماه آخر دوران بارداری صرف نظر کرد. نکته ی جالب در مورد انبه اینست که ضرر خوردن انبه ی سبز و کال نسبت به انبه ی رسیده بیشتر میباشد. خوردن آب آناناس نیز باعث بروز اسهال در این دوران میگردد.

شاخص ترین مواد غذایی ممنوعه در دوران بارداری عبارتند از : مصرف گوشت نپخته(یا نیم پز)و تخم مرغ نپخته (یا عسلی)، میوه هایی مانند: انبه آناناس انگور، ماهی جیوه دار، فرآورده های لبنی محلی و شیر پاستوریزه نشده، آرد تصفیه شده، دل و جگر، آرد تصفیه شده، مواد غذایی مملو از شکر، سبزیجات نشسته، کافئین، مصرف بیش از حد مکمل های حاوی ویتامین A.

برچسب ها: , ,

Back to top