مامای همراه شما / پرگ

چاق شدن بی‌دلیل

چاق شدن بی‌دلیل

در مواقعی که چاقی به سراغ «مادران باردار» می آید، خیلی ها از خود این سوال را می پرسند که دلیل این چاقی چیست؟ممکن است دلیل آن رعایت نکردن موارد به ظاهر ساده اما تاثیرگذار باشد. نوشیدن مایعات نیز یکی از موارد مهم است که در این مقاله سعی کرده ایم کمی درباره آن توضیح دهیم.
متاسفانه مصرف ماء‌الشعیر خیلی بین خانم‌های باردار باب شده است در حالی که باید بدانید این نوشیدنی‌ها مقدار زیادی انرژی ایجاد می‌کنند و باعث چاقی بدون دلیل می‌شوند و در عین حال فایده و خاصیتی هم ندارند. البته مصرف کم آن در حد یک‌بار در هفته اشکالی ندارد اما متاسفانه بعضی خانم‌ها روزی سه تا چهار شیشه ماءالشعیر می‌نوشند! مصرف نوشابه‌های گازدار، چه لایت و چه زیرو نه‌تنها در هفته آخر بارداری بلکه در کل این دوران اصلا توصیه نمی‌شود. دوغ هم اگر توسط خود فرد تهیه شود و نمک کمی داشته باشد مجاز است. شیر نیز نوشیدنی خیلی مهمی است و حتما باید طی بارداری و هفته آخر دو تا سه لیوان در روز نوشیده شود.

در کل بارداری استفاده از یک فنجان قهوه یا دو تا سه لیوان چای کم‌رنگ در روز مجاز است اما چای و قهوه پر رنگ به مقدار زیاد توصیه نمی‌شود چراکه محرک هستند. درواقع یک خانم باردار خود تپش قلب دارد و با نوشیدن این مایعات تپش قلبش بیشتر می‌شود؛ حتی ممکن است ضربان قلبش به بالای ۱۰۰ برسد و زندگی روزمره‌اش را مختل کند اما برعکس، مصرف آب را باید افزایش دهید و حتما روزی هشت تا ۱۰ لیوان (هر لیوان ۲۵۰ سی‌سی) آب میل کنید.

برچسب ها: , , , ,

Back to top