مامای همراه شما / پرگ

استفاده از شیرینی خامه ای در بارداری

خوردن شیرینی های خامه دار به خصوص نزدیک به وعده های غذایی ممنوع می باشد زیرا شیرینی های خامه ای خالی از ویتامینها و پروتئینهای مفید می باشند و اشتهای مادر باردار با مصرف آنها از بین رفته و نسبت به مواد غذایی لازم بی میل می گردد و سبب سنگینی شکم و در نتیجه ناراحتی دستگاه گوارش می شود و با توجه به اهمیت مراقبت از دندانها در دوران بارداری مصرف این گونه شیرینی ها باعث زودتر خراب شدن دندانها می گردد وباعث چاقی و اضافه وزن و فشارخون نیز می شود.

مصرف زیاد شکر و مواد نشاسته‌ای در دوران بارداری باعث بروز نقایص دستگاه عصبی در جنین می‌شود. مصرف بیش از اندازه مواد قندی و نشاسته‌یی به ویژه در سه ماهه نخست بارداری، خطر بروز نقص لوله عصبی و نخاعی را در فرزندان آنها افزایش می‌دهد.

پزشکان اکنون فرضیه ارتباط بیماری دیابت و افزایش قند خون در ابتدای دوران بارداری را با ناهنجاری‌ها و نقایص عصبی جنینی تایید می‌کنند.

افزایش قند خون و اختلال تحمل گلوکز در دوران بارداری خطر آسیب‌های جنینی را بیشتر می‌کند؛ از این‌رو کنترل و آزمایش قند خون در این دوران از اهمیت ویژه‌ای برخوردارست.استفاده از مواد قندی و مصرف انواع شکلات و شیرینی در دوران بارداری و شیردهی احتمال ابتلای نوزاد به آسم را افزایش میدهد.

آسم نوزاد و مواد قندی در دوران بارداری

بررسی اطلاعات نشان می دهد که زیاده روی مادران باردار در مصرف قند و شکر، احتمال ابتلا به بیماری هایی از قبل آسم و سایر بیماری های التهابی را تشدید می کند.

بارداری

محققان همچنین دریافتند احتمال ابتلا به آسم در نوزادان مادرانی که در طول دوران بارداری روزانه بیش از پنج قاشق چایخوری شکر یا دو بطری نوشابه مصرف می کنند تا ۲۰ درصد به صورت قطعی افزایش می یابد.

محققان با مطالعه بیش از ۹۰۰۰ جفت مادر و فرزند در بریتانیا دریافتند کودکان متولدشده از ۲۰ درصد مادران با بالاترین میزان مصرف قند در دوره بارداری 38 درصد بیشتر در معرض ابتلا به آلرژی تا سن ۷ سالگی و ۷۳ درصد بیشتر مبتلا به دو یا چند آلرژِی بودند.

برچسب ها: , , , , , , , ,

Back to top