مامای همراه شما / پرگ

تشخیص جنسیت جنین بدون سونوگرافی

کنجکاوی برای تشخیص جنسیت جنین از دیرباز در بین تمام افراد وجود داشته است و همین علت موجب شد تا افراد ملتهای مختلف از راههای مختلف اقدام به تشخیص جنسیت نمایند. جالب است بدانید که در کشورهای مختلف و حتی کشور ایران روشهای سنتی برای تشخیص جنین وجود دارد که در بسیاری موارد نیز تشخیص درستی می باشد.عده ای از افرادی که اقدام به بارداری می کنند ، تمایل دارند هرچه زودتر جنسیت جنین خود را بدانند زیرا با توجه به میزان علایق هر فردی به دختر یا پسر بودن نوزاد ، تشخیص جنسیت می تواند بسیار مهم باشد.اما باید در نظر داشته باشید که تشخیص جنسیت نوزاد در یکماهگی و تا سه ماهگی ، حتی از طریق سونوگرافی نیز امکان پذیر نمی باشد.حال قصد داریم در این مقاله روشهای تشخیص جنسیت ارائه شده توسط ملل های مختلف را بیان کنیم. این متن هیجان انگیز را تا انتها مطالعه کنید.

تعیین جنسیت فرزند از روی تغییرات بدن مادر

سینه: توجه داشته باشید که فرم سینه زنانی که دارای جنین دختر هستند بزرگتر بوده و اندازه سینه سمت چپ نسبت به سمت راست بزرگتر می باشد. تمام این نکته ها در هنگام بارداری برای جنین پسر متفاوت می باشد.

پشت بدن:  هنگامی که از پشت کسی متوجه حامله شدن مادر نشود، جنین پسر و درصورتی که از همه جهات حاملگی مادر قابل تشخیص بود جنین دختر است..

ترشحات واژن: درصورتی که زن باردار در این دوران لکه هایی از خون در ترشحات واژن خود ببیند یعنی جنین دختر است و درصورتی که ترشحات واژن وی سفید رنگ مایع و کم باشد جنین پسر می باشد.

سوزش سر دل: طبق عقیده گذشتگان مادرانی که جنین پسر را در شکم خود دارند ، دچار سوزش سر دلشدید می شوند.

سر درد: مادرانی که بطور مکرر سردرد دارند دارای جنین پسر و مادرانی که گاهی دارای سردرد در حاملگی هستند دختر دار خواهند شد.

اشتها: اشتها نیز تاثیر زیادی در نوع جنسیت جنین دارد. بنابراین مادرانی که در طول کل حاملگی خود بصورت مداوم احساس گرسنگی می کنند دارای جنین پسر هستند و آن دسته دیگر که دچار کمی اشتها شده و یا هیچ تغییری در اشتهایشان مشاهده نشده دارای جنین دختر هستند.

انرژی: زنان بارداری که در طول دوران بارداری خود شاداب و فعال باشد جنین پسر را در شکم خود دارد و افرادی که در این دوران به شدت تنبل و کم انرژی باشند دارای جنین دختر می باشند.

ضربان نبض مادر: در بسیاری موارد می توان از طریق ضربان نبض مادر نوع جنسیت را تشخیص داد. بسیاری بر این باورند که در مواقعیکه نبض چپ مادر سریع تر بزند، به احتمال زیاد جنین پسر خواهد بود.

تشخیص جنسیت جنین با توجه به موارد زیر

ورم پاها : توجه داشته باشید درصورتی که مادر در مراحل ابتدایی دوران بارداری خود دچار ورم پا شود ،جنسیت جنین وی دختر می باشد و درصورتی که تا انتهای بارداری خود این علامت مشاهده نشود جنین پسر خواهد بود. همچنین به عقیده ی عده ای موی پا هم بعنوان یک عامل تشخیص جنسیت بدون سونوگرافی محسوب می شود. درصورتی که رشد موهای پاها سریع باشد جنسیت جنین پسر خواهد بود، ولی درصورتی که رشد آن مانند دوران قبل از حاملگی بوده است و تغییری نکرده باشد، نشانه داشتن دختر است.

فرم باسن : فرم باسن نیز در تشخیص نوع جنسیت جنین بسیار موثر می باشد.مادرانی که در قسمت باسن خود احساس چاق بودن دارند احتمال زیاد جنین دختر را در شکن خود حمل می کند. در غیر اینصورت بچه پسر خواهد شد

شاید شما نیز شنیده باشید که جنین دختر، تمام زیبایی های مادر را از بین می برد به همین دلیل عده ای مادرانی که جنین دختر را در شکم خود دارند در دوران حاملگی تیره تر میشوند ، پوستشان لکه دار یا پر از جوش و اکنه می شود از طرف دیگر، اگر پوست شما صاف و زیبا شود، شما یک پسر دارید.

در صورتی که فرد حامله در این دوران تپل تر شده باشد به احتمال خیلی زیاد بچه او دختر خواد بود و در صورتی که مثل قبل ظریف باشد یعنی جنین پسر در شکم خود دارد.

در نظر داشته باشید که اگر زن باردار در این دوران با تنگی نفس مواجه شود یعنی پسری در شکم دارد ولی درصورتی که هیچ مشکلی در این رابطه نداشته باشد بدون تردید کودکتان دختر است.

بهتر است بدانید اگر حالت جنین در درون شکم مادرش در قسمت فوقانی شکم قرار گرفته باشد علامت دختر بودن است و اگر حرکت در ناحیه زیرین شکم باشد علامت پسر بودن جنین خواهد بود.

نظرات خود را درباره این مقاله در قالب کامنت با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top